Allenort

O Allenort

Grupa Allenort powstała z inicjatywy lekarzy prowadzących medyczną działalność gospodarczą. Allenort ma na celu prowadzenie działalności inwestycyjnej skoncentrowanej na branży medycznej oraz zaawansowanych technologiach IT służących rozwojowi sektora medycznego. Zespół właścicieli, menedżerów i doradców Allenortu ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu przedsięwzięć technologicznych i medycznych a także finansowym wsparciu realizacji projektów.

Początki funkcjonowania Allenortu sięgają 1991 r. kiedy jej założyciel, a obecnie prezes, Dr Grzegorz Goryszewski zaczął realizować pierwsze projekty łączące biznes i medycynę w Stanach Zjednoczonych. Działalność w Polsce Allenort rozpoczął w 2005 r. kiedy do Dr Grzegorza Goryszewskiego dołączył Dr Marek Szufladowicz, a ich wspólna praca zaowocowała powstaniem pierwszego prywatnego szpitala kardiologicznego w Warszawie.

W 2006 roku założono holding Allenort Medica, który w ciągu dziesięciu lat funkcjonowania skupiał się na budowie, rozwoju i organizacji prywatnych oddziałów kardiologicznych na terenie Polski. W rezultacie powstała sieć jedenastu klinik kardiologicznych, połączonych innowacyjnym informatycznym systemem telemedycznym LIFENET, który umożliwił pacjentom z zawałem serca otrzymanie w ciągu 120 minut dostępu do najbardziej zaawansowanej pomocy medycznej i najnowocześniejszych technologii ratujących życie.

W oddziałach kardiologicznych Allenort poddano leczeniu zabiegowemu ponad 50 tysięcy pacjentów a w oddziałach kardiochirurgicznych przeprowadzono kilka tysięcy operacji na otwartym sercu. Centra kardiologiczne Allenort objęły swoją opieką ambulatoryjną ponad 100 tys. pacjentów rocznie. Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Allenort było sprowadzenie do Polski i uruchomienie pierwszego w kraju Centrum Radioneurochirurgii Gamma Knife.

Obecnie Allenort rozszerza swoją działalność medyczną na inne specjalności, wykorzystując nowoczesną technologię, nowe procedury i współczesne zdobycze medycyny. Poza działalnością medyczną, aktywność koncentruje się także wokół innych projektów inwestycyjnych głównie w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Wszystkie prawa zastrzeżone Allenort 2022