Partner i Członek Zarządu

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Karierę zawodową realizował w I Klinice Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Warszawie gdzie uzyskał specjalizację i tytuł doktora nauk medycznych. W trakcie swojego szkolenia podyplomowego pracował w Uniwersyteckiej Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej w Utrechcie (Holandia – 1985/86) i w Hospital for Sick Children Great Ormond Street w Londynie (Anglia 1990/91). Na zaproszenie wybitnych konsultantów pracował w prestiżowej klinice prywatnej Harley Street Clinic w Londynie. Wtedy docenił potencjał i siłę prywatnej medycyny uprawianej na najwyższym światowym poziomie. Szczególne umiejętności i wiedza w zakresie kardiochirurgii wad wrodzonych u dzieci i u dorosłych zostały wykorzystane w Instytucie Kardiologii.

Doktor Szufladowicz był współautorem programu kardiochirurgii wad wrodzonych. Program, zainicjowany w 1988 roku doprowadził do tego, że od końca lat dziewięćdziesiątych Klinika Kardiochirurgii w Aninie ma pozycję lidera w Europie w leczeniu dorosłych pacjentów z wadami wrodzonymi serca. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych polskich i zagranicznych, licznych wykładów i prezentacji kongresowych, książek oraz dorocznych Raportów Klubu Kardiochirurgów Polskich (lata 1989-2003). W tym czasie pełnił funkcję sekretarza Klubu.

Od 2005 zaangażował się w tworzenie i rozwijanie medycznej Allenortu (Historia budowania medycznej Allenortu, Kardiologia Allenort). Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej w Klinikach Kardiologii Allenort oraz członkiem Zarządu Polskiej Unii Szpitali Specjalistycznych organizacji należącej do Konfederacji Pracodawców Lewiatan.