Grupa Allenort powstała z inicjatywy lekarzy prowadzących medyczną działalność gospodarczą i ma na celu prowadzenie działalności inwestycyjnej skoncentrowanej na branży medycznej oraz zaawansowanych technologiach IT, które służą rozwojowi sektora medycznego. Zespół właścicieli, menedżerów i doradców Grupy Allenort posiada wieloletnie doświadczenie w podejmowaniu przedsięwzięć technologicznych oraz medycznych, a także w finansowym wsparciu realizacji projektów.

Początki funkcjonowania Grupy Allenort sięgają 1991 r., kiedy jej założyciel i obecny prezes, dr Grzegorz Goryszewski, podjął realizację pierwszych projektów w Stanach Zjednoczonych, łączących biznes z dziedziną medycyny.

W Polsce Allenort rozpoczął działalność w 2005 r., kiedy do dr Grzegorza Goryszewskiego dołączył dr Marek Szufladowicz. Ich wspólna praca zaowocowała powstaniem pierwszego prywatnego szpitala kardiologicznego w Warszawie.

Zaledwie rok później, w 2006 r., założono holding Allenort Medica, który w ciągu 10 lat swojej działalności skupiał się na budowie, rozwoju i organizacji prywatnych oddziałów kardiologicznych na terenie całej Polski. Efektem tych prac jest sieć 11 klinik kardiologicznych, połączonych innowacyjnym informatycznym systemem telemedycznym LIFENET, umożliwiającym pacjentom z zawałem serca otrzymanie, w ciągu 120 minut, dostępu do najbardziej zaawansowanej pomocy medycznej i najnowocześniejszych technologii ratujących życie.

W kardiologicznych oddziałach Allenort poddano leczeniu zabiegowemu ponad 50 tysięcy pacjentów, a w oddziałach kardiochirurgicznych przeprowadzono kilka tysięcy operacji na otwartym sercu. Sieć klinik kardiologicznych Allenort obejmowała swoją opieką ambulatoryjną ponad 100 tysięcy pacjentów rocznie.

Z czasem Allenort rozszerzył swoją działalność medyczną na inne specjalności, W 2017 roku Allenort stworzył sieć Kliniki Terapii ALLENORT. Powstał pierwszy pełnoprofilowy prywatny Szpital Psychiatryczny w Polsce oraz sieć wysokospecjalistycznych poradni o profilu psychologiczno-psychiatrycznym. Wykorzystując nowoczesną technologię, aktualne procedury i współczesne zdobycze medycyny. Poza działalnością medyczną, aktywność Grupy koncentruje się także wokół innych projektów inwestycyjnych, obejmujących głównie dziedzinę nowoczesnych technologii.  

Obecnie Grupa Allenort realizuje projekt w segmencie nieruchomości premium, obejmujący prestiżowy teren w Gdyni, położony przy Skwerze Kościuszki, gdzie powstanie hotel z częścią apartamentową i usługową. Celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni przyjaznej zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Trójmiasto. Cechą charakterystyczną budynku będzie multifunkcjonalność, a jego wstępna koncepcja zakłada powstanie części hotelowej, która zostanie wzbogacona o strefę restauracyjną, konferencyjną, a także strefę SPA & Wellness z basenem. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie 2023 r., a ich zakończenie zaplanowane jest na 2025 r.